Stiri externe

Topul actorilor care au câștigat cel mai mult în ultimul an

Scris de Ana Kozma

Ca în fiecare an, celebra publicație Forbes a realizat topul celor mai bine plătiți actori din lume! Iată care dintre vedetele de la Hollywood au încasat sume fabuloase în ultimul an!

Topul actorilor care au câștigat cel mai mult în ultimul an

La fel ca în anul 2019, Dwayne Johnson este cel mai bine plătit actor de la Hollywood și în 2020. Asta după ce a câștigat nu mai puțin de 87.5 milioane de dolari în ultimul an. Pe timp de pandemiei, veniturile sale anuale au scăzut doar cu aproximativ 2 milioane de dolari față de 2019.

Imediat după el urmează Ryan Reynolds, cu încasări de 71.5 milioane de dolari în ultimele 12 luni. Asta în vreme ce Mark Wahlberg și-a rotunjit veniturile cu 58 de milioane de dolari.

Iată în continuare clasamentul complet al celor mai bine plătiți actori din lume în 2020:

1. Dwayne Johnson – 87.5 milioane de dolari

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de therock (@therock)

2. Ryan Reynolds – 71.5 milioane de dolari

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Ryan Reynolds (@vancityreynolds)

3. Mark Wahlberg – 58 milioane de dolari

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Mark Wahlberg (@markwahlberg)

4. Ben Affleck – 55 milioane de dolari

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Ben Affleck (@benaffleck)

5. Vin Diesel – 54 milioane de dolari

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Vin Diesel (@vindiesel)

6. Akshay Kumar – 48.5 milioane de dolari

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Akshay Kumar (@akshaykumar)

7. Lin-Manuel Miranda – 45.5 milioane de dolari

8. Will Smith – 44.5 milioane de dolari

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Will Smith (@willsmith)

9. Adam Sandler – 41 milioane de dolari

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Adam Sandler (@adamsandler)

10. Jackie Chan – 40 milioane de dolari

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Jackie Chan 成龍 (@jackiechan)

Top 10 cele mai urmarite vedete pe Instagram in 2020

Scrie un comentariu